Co warto wiedzieć o procesie relokacji maszyn?
Relokacja maszyn i linii przemysłowych polega na profesjonalnym demontażu, transporcie, a następnie ich montażu w miejscu docelowym. Jest to proces skomplikowany i wymagający zaangażowania nie tylko doświadczonych fachowców, ale i specjalistycznych sprzętów.
Relokacja maszyn — najważniejsze informacje
Relokacja maszyn i linii produkcyjnych może odbywać się w różnym zakresie. Czasami celem jest przeniesienie wyposażenia do innej części przedsiębiorstwa (relokacja wewnętrzna), ale zdarza się i tak, że istnieje konieczność przetransportowania go do lokalizacji znacznie oddalonej od dotychczasowego miejsca (relokacja zewnętrzna).
W każdym przypadku trzeba zachować rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, które chronią nie tylko maszyny, ale i pracowników. Podczas relokacji wewnętrznej kluczowa jest dbałość o nieuszkodzenie infrastruktury oraz zachowanie ciągłości pracy produkcyjnej.
Demontaż i montaż maszyn wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Tylko wtedy każda czynność może być przeprowadzona w sposób prawidłowy i niezagrażający bezpieczeństwu sprzętów. Celem jest takie przeprowadzenie wszystkich operacji, aby po demontażu maszyny były gotowe do pracy.
Przy relokacji zewnętrznej konieczne jest szczegółowe zaplanowanie transportu. Trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii, takich jak m.in. odległość, wielkość sprzętu i jego specyfika, dobór odpowiednich środków transportu (o adekwatnych gabarytach i konstrukcji) itd.
Transport maszyn i urządzeń
Transport maszyn i linii produkcyjnych w ramach relokacji nigdy nie jest łatwym przedsięwzięciem. Wymaga nie tylko sporych umiejętności logistycznych i planowania, ale również odpowiedniego sprzętu. Niekiedy konieczne jest także uzyskanie wymaganych pozwoleń i uprawnień. Warto wówczas skorzystać z usług naszej firmy.
Zajmujemy się transportem ładunków do 22 ton. Posiadamy profesjonalną flotę, dzięki której jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenia. Są to nie tylko wytrzymałe maszyny z napędem na cztery koła, ale też dźwigi hydrauliczne, które z łatwością poradzą sobie przy załadunku wymagających maszyn — nawet tych o nietypowych kształtach i znacznej wadze.