Jak zorganizować składowanie kontenerów?
Kontenery morskie zostały stworzone do wykorzystywania przy przewozie ładunków drobnicowych, co pozwoliło na znaczne skrócenie czasu, jaki statki spędzały w porcie. Ich solidna konstrukcja oparta o ramę ze stalowych kształtowników oraz wytrzymałe ściany z zabezpieczonej przed korozją blachy trapezowej sprawiły, że szybko zaczęto je wykorzystywać również w wielu innych zastosowaniach, w tym w budownictwie modułowym. Duża odporność na obciążenia i warunki zewnętrzne oraz możliwość łatwego transportu kontenerów, a także ich szybkiego ustawiania sprawiły, że stały się one popularne jako wszelkiego rodzaju obiekty tymczasowe i stałe – zaplecza budów, biura, a także punkty usługowe i handlowe. Przekonajmy się, w jaki sposób można przemieszczać kontenery i je przechowywać.
Jak wygląda transport kontenerów?
Kontenery wykorzystywane do konstruowania budynków modułowych mają taką samą konstrukcję, jak klasyczne kontenery morskie, są więc wyposażone w górnej części swej ramy w specjalne punkty do mocowania zawiesi. Dzięki nim można je łatwo podnosić, korzystając z odpowiedniego dźwigu. Szczególnie dobrze sprawdzają się tu montowane na samochodach ciężarowych popularne HDS-y, co daje możliwość dostarczenia ładunku na miejsce przeznaczenia, a następnie jego błyskawicznego umieszczenia w wybranym miejscu.
W jaki sposób można ustawiać kontenery?
Warto pamiętać, że kontener może zostać ustawiony na dowolnym płaskim podłożu o odpowiedniej nośności, choć w przypadku większości obiektów stosuje się wypoziomowane bloczki, płyty betonowe, a nawet specjalnie wylane w tym celu fundamenty. Ze względu na sztywną i wytrzymałą ramę kontenery można również ustawiać piętrowo. Sprawdza się to nie tylko przy ich przechowywaniu, ale też w czasie montowania poszczególnych obiektów.